O Udruzi

Udruga je ujedinila istomišljenike kako bi zajedničkim naporima očuvali okoliš i sav biljni i životinjski svijet. Udruga nastoji svojim akcijama smanjiti upotrebu opasnih pesticida, te potaknuti svjesnost o neopodnom održavanju biološke raznolikosti.

Udruga biofila Hrvatske

Osnovana je 12.9.2022. s ciljem očuvanja i zaštite okoliša. Udruga djeluje na području Hrvatske s naglaskom na Zagrebačku i Zagorsko-krapinsku županiju. Sjedište udruge je u Jakovlju. Udruga je ujedinila istomišljenike kako bi zajedničkim naporima očuvali okoliš i sav biljni i životinjski svijet. Nastoji  akcijama smanjiti upotrebu opasnih pesticida, te potaknuti svjesnost o neophodnom održavanju biološke raznolikosti. Posebno se zalaže oko promocije ekološke i održive poljoprivrede. Udruga trenutno ima 30 članova od kojih je 15-tak aktivno.